вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Niepoprawnie konserwowane ogrodzenia drewniane prędko się zużywają i mogą nieodwołalnie zgubić swój dotychczasowy czar oraz właściwości. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot warto poznać sposoby pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna powinno się rozpocząć od dokładnego oraz skrupulatnego przygotowania materiału na płot, ponieważ od tego uzależniony jest efekt finalny naszych prac. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji i dekoracji sztachet z drzewa istotne jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Podczas gdy ochronimy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, powinno się nanieść następne amalgamaty, jakie asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego płotu, winniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od środka, ale nie utworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu kamufluje ogrodzenie przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im mnóstwo uwagi i opieki.

Totalnie inaczej jest w wypadku płotów wykonanych z plastiku. Ów model płotów jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają również biokorozji więc dogadzają swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий